چگونه همکاری در فروش شما را ثروتمند میکند؟

چگونه همکاری در فروش شما را ثروتمند میکند؟
میانگین 5 از 1 رای

چگونه همکاری در فروش شما را ثروتمند میکند؟

همکاری در فروش یا ( affiliate marketing ) روشی است برای کسب درآمد که تا حدود دو دهه پیش فقط در خارج از کشور رواج داشت اما امروزه در کشور خودمان نیز چه بصورت فیزیکی و چه بصورت دیجیتالی مورد استفاده قرار میگیرد. در این کار دیگر زمان و مکان نمیتواند یک محدودیت باشد. شما همیشه میتوانید در این کار فعالیت کنید. برای آنکه در این زمینه به درآمدی برسید(که البته نباید در ابتدا انتظار درآمد نجومی را داشت) نخست باید تعریف این نوع کسب و کار را بفهمید و اینکه اصلا چطور میتوان این کار را شروع کرد. سپس توصیه ها را در کار خود بکار گیرید. پس با ما همراه باشید.

 

روش کار بازاریابی پورسانتی:

رابطه بین فروشنده و بازاریاب رابطه ای (برد _برد ) است که هر دو در آن به سود میرسند. در مثالی ساده:فردی به دنبال محصول مورد نظر خود، نام آن را در موتور جستجو تایپ میکند و چند صفحه پیشنهاد میشود. فرد وارد یکی از صفحات که اتفاقا امتیاز بیشتری نیز دارد و توجهش را جلب کرده میشود(سایت بازاریاب) سپس با کلیک بر روی محصول مورد نظر به سایت دیگری منتقل می‌شود (سایت فروشنده) و محصول خود را خریداری میکند. اینجاست که هم فروشنده محصول خود را بفروش رسانده، هم بازار یاب پورسانت خود را از فروشنده دریافت میکند که بسته به ارزش محصول بفروش رفته و میزان بازدید از محصول تعیین میشود.  در پایان مشتری نیز به محصول خود رسیده است.

 

تنوع شیوه ها:

در این راستا سیستم های همکاری در فروش مختلفی وجود دارند که دیگران میتوانند در آنها ثبت نام کنند و با تبلیغ کردن محصولات در وبسایت، اپلیکیشن یا حتی اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی خود به در آمد برسید.

چگونه همکاری در فروش شما را ثروتمند میکند؟

سوال؟

یک سوال مهم این است که آیا بازاریابی کلیکی با بازاریابی پورسانتی یکی است؟

باید بگوییم که خیر، در بازار یابی کلیکی فرد تبلیغ یک محصول خاص را در صفحه خود قرار میدهد ومیتوان تعداد محدودی کلیک روی آن شود و با تمام شدن این تعداد، تبلیغ از سایت برداشته میشود. اما در بازاریابی پورسانتی حتما باید محصول به فروش رود تا درصدی از قیمت محصول به بازاریاب داده شود.

 

یک سوال دیگری که اکثرا میپرسند این است که آیا این کسب و کار قانونی است؟

باید بگویم که خیالتان ازاین بابت راحت، شما قرار نیست کاری غیر قانونی انجام دهید.این کاریست که امروزه نه تنها در کشور ما بلکه در همه ی کشور ها انجام میشود و کاری کاملا قانونیست.

 

پیشنهاد میکنم مقاله دیجیتال مارکتینگ (بازاریابی دیجیتال) را هم مطالعه نمایید.

 

چگونه همکاری در فروش شما را ثروتمند میکند؟

از مزایای همکاری در فروش به موارد زیر میتوان اشاره کرد:

 • کم هزینه بودن آن، زیرا برای شروع به هیچ هزینه ای نیاز نیست مگر راهی که برای تبلیغ آن در نظر میگیرید.
 • اصلا نیازی نیست که محصول را تولید یا خریداری کنید.
 • حمل و نقل و انبار کردن محصول وجود نخواهد داشت.
 • به تخصص خاصی احتیاج نیست.
 • در هر مکان و زمانی قابل انجام است و میتواند بعنوان شغل دوم بی دردسری برای شما باشد.

 

چند راه حل کمکی برای همکاری در فروش:

 • تمرکزتان را روی فروش محصولات یا خدمات با کیفیت بگذارید، چون شما با کیفت محصولاتتان شناخته و داوری میشوید. حتی اگر بتوانید اول خودتان آن راتهیه کنید و کیفیت محصول  را بسنجید، یک قدم جلو تر خواهید بود.
 • حواستان به برنامه مالیتان باشد و اینکه چه زمانی و چگونه پول به شما پرداخت خواهد شد.
 • سعی کنید محصولاتی را برای فروش انتخاب کنید که با سایت و در کل صفحه ی تبلیغتان مرتبط باشد. مثلا اگر در صفحه خودتان محصولات صنایع دستی را بفروش میرسانید، تبلیغ ابزار آلات مکانیگی نامعقول بنظر خواهد رسید.
 • به جدید بودن محصول توجه کنید. اگر محصولی مدتی قبل نیز در بازار وجود داشته مطمئنا دوره فروش داغ خود را طی کرده واکنون شانس چندانی برای فروش آن وجود نخواهد داشت.
 • سعی کنید هدف خود را پیدا کنید. اینکه بازار مرتبط با محصول شما کجاست و کجا بیشتر به شما نیاز دارند. در آنجاست که می‌توانید محصولات خود را براحتی بفروش رسانید.
 • ايميل راهیست که نباید از آن غافل شوید. فهرستی از ایمیل هایی با متون جذاب آماده کرده و با فرستادن آنها به کاربرانتان، به بازاریابی خود کمک کنید. حتی می‌توانید از طریق ایمیل صفحه محصولاتتان را براییشان ارسال کنید و در مناسبت های مختلف، با پیشنهاد های رایگان و شگفت انگیز مشتری های بیشتری را جذب کنید.
 • سعی کنید صفحه خود را شلوغ نکنید.اگر با سیستم همکاری در فروش مختلفی کار میکنید، سعی کنید تبلیغات خود را در روزها یا ساعت های مختلف تقسیم بندی کنید. شلوغ بودن پیج شما مخاطب را خسته میکند و فراری میدهد.

 

نتیجه گیری :

در کل میتوان گفت همکاری در فروش یک شغل خوب و کم درد سر و بدون نیاز به سرمایه میباشد، اما در طرف دیگر قضیه باید این را نیز در نظر گرفت که امکان شکست یا تاثیر کم نیز وجود دارد و نباید به گفته ی تبلیغات که میتوانید با سه کلیک کسب در آمد کنید، تکیه کنید و یا اینکه امکان بدقولی سیستم پرداخت کننده در پورسانت شما و عدم صداقت نیز وجود دارد. کسب در آمد در این کار کاملا به خود شما و نحوه کارتان بستگی دارد و اینکه کدام سیستم را که قابل اعتماد تر است انتخاب کنید.