چگونه یک وبسایت خبری درآمدزا ایجاد کنیم

چگونه یک وبسایت خبری درآمدزا ایجاد کنیم
میانگین 5 از 3 رای

وبسایت خبری درآمدزا یک رویاست؟ اولین گام در ساخت وبسایت خبری،پیدا کردن مطلب و منابع است. یکی از اهداف اصلی شما قطعا کسب درآمد است، درحالیکه باتوجه به رقابت شدید، این کار میتواند سخت شود. شما میتوانید شانس خود را با پنج مرحله آسان افزایش دهید.

در زیر راه های کسب و افزایش درآمد وبسایت های خبری ارایه می شود:

 

1- استفاده از paywall بعنوان استراتژی درآمدی

این ساده ترین و همین طور خطرناکترین تصمیم است. در این روش شما از مخاطبان میخواهید که در ازای گرفتن اطلاعات ،پول پرداخت کنند. اما این کار میتواند تعداد بازدیدکنندگان شما را به شدت کاهش دهد. برای اینکه کسب و کار شما موفقیت آمیز باشد، باید دلیل خوبی برای جذب بازدیدکنندگان داشته باشید.
مقدار محتوای خبری شما منحصر به فرد است؟ اگر پاسخ “نه چندان” باشد، بازدیدکنندگان شما به سادگی می روند و می توانند همان اطلاعات را بدون پرداخت هزینه دریافت کنند. پس سعی کنید محتوای ویژه تولید کنید.
همچنین در ایجاد یک paywall پیچیدگی هایی نیز وجود دارد که می تواند هزینه آن را افزایش دهد. اگر نمی توانید این هزینه ها را به راحتی تبدیل به درآمد کنید، بهتر است مدل های دیگر درآمدی را تجربه کنید.

 

2- کسب درآمد از طریق ارسال تبلیغات گوگل

شما احتمالا تبلیغات گوگل را در بسیاری از وب سایت ها مشاهده کرده اید. گذاشتن این تبلیغات در سایت رسانه ای شما آسان است و آنها را برای انعکاس محتوای شما سفارشی می کند.
اگر شما این تبلیغات را به سمت مخاطبان خود سوق دهید، احتمال دارد که کلیک های بیشتری دریافت کنید. طراحی فضای آگهی از توجه به محتوا یا گرافیک شما جلوگیری نمی‌‌کند، بنابراین خوانندگان همچنان روی محتوای شما تمرکز خواهند کرد.
کلید کسب درآمد از تبلیغات گوگل، تعداد زیاد بازدید کننده سایت خبری است. اگر شما بازاریابی گوشه ای یا نیچ مارکتینگ (Niche Marketing) پیاده سازی کنید، با این نوع آگهی ها ثروتمند نخواهید شد. شما باید تا آنجا که می توانید مخاطبان انبوهی را به وبسایت خبری خود سرازیر کنید.

پیشنهاد میکنم مقاله ۹ روش افزایش ترافیک وب سایت را هم مطالعه کنید.

تعریف بازاریابی گوشه ای یا Niche Marketing : بازاریابی برای یک قسمت کوچک، متمرکز و قابل هدف گذاری از بازار که محصولی خاص می طلبد. (مثلا تولید یک قطعه الکترونیکی خاص برای شرکت های محدود)

 

3- تبلیغات همسان

اجرای تبلیغات همسان بعنوان یک راه حل جدید کسب درآمد از سایت ها می تواند موثر باشد. این نوع تبلیغات نیز کلیکی است. تفاوت آن با بنرهای کلیکی معمول در  نزدیکی محتوای تبلیغاتی با محتوای وب سایت شماست. بنابراین کاربران براحتی ممکن است روی تبلیغات کلیک کنند و به شما درآمد بدهند.

 

4- تبلیغات سنتی برای افزایش درآمد وب سایت

بنرهای تبلیغاتی تقریبا قدمتی به اندازه وب دارند. آنها سنتی ترین راه برای کسب درآمد از یک سایت خبری هستند چرا که بسیار متفاوت از تبلیغاتی هستند که شما در روزنامه، رادیو یا تلویزیون می‌بینید.
در حالت ایده آل، یک تبلیغ کننده به شما یک نرخ ثابت برای قرار دادن تبلیغ پرداخت می کند. به این ترتیب، مجبور نیستید نگران تعداد بازدیدکنندگان سایت خود یا کلیک روی آگهی برای دریافت درآمد باشید.

تبلیغ کننده احتمالا می خواهد آمار سایت شما را قبل از پرداخت هزینه جایگاه تبلیغاتی بداند و پرداخت خود را بر اساس تعداد افرادی که تبلیغ را مشاهده یا بر روی آن کلیک می‌کنند، پیشنهاد دهد. آماده باشید که اعداد دقیق ارائه دهید و قبول کنید که احتمالا مبلغ پرداختی، کمتر از آنچه شما انتظار دارید خواهد بود.
این درآمد ممکن است شما را وسوسه کند که آگهی ها، و لینک های تبلیغاتی را در همه جای سایت خود قرار دهید، به طوری که این مقدار کم درآمد افزایش یابد. اما با تبلیغات بیش از حد، کاربران شما دیگر به شما بعنوان یک سایت حرفه ای نگاه نمی کنند!

بنابراین قسمت هایی را که برای تبلیغ کنندگان رزرو می کنید طراحی کرده و بقیه را برای محتوا در نظر بگیرید.

همچنین، به یاد داشته باشید که باید یک سیستم صورتحساب برای سازماندهی تبلیغات طراحی کنید. شما ممکن است بیشتر وقت خود را صرف ارسال و حذف تبلیغات و ردیابی پرداختها بجای تولید محتوا کنید.

 

5- استراتژی همکاری در فروش

یک برنامه همکاری در فروش ،یک مولد محبوب درآمدزا برای بسیاری از سایت ها می باشد. اما باید با احتیاط برای یک وب سایت رسانه ای پیاده سازی شود.

مدیران سایت با تولید محتوا یا ریپورتاژ آگهی در مورد یک محصول کسب درآمد میکنند. در واقع محتوا را به جایی لینک می دهند که کاربر می تواند آن محصول را خریداری کند.

پیشنهاد میکنم مقاله بازاریابی دیجیتال را هم مطالعه نمایید.

برای یک کاربر رسانه حرفه ای، این احتمالا یک انفجار تبلیغاتی به نظر می‌رسد. برای یک مدیر سایت خبری، اضافه کردن یک استراتژی همکاری در فروش به سایت ممکن است کمی مشکل باشد. به راحتی می توان به این نتیجه رسید که دلیل انتشار محبوبترین خبر سیاسی در سایت شما، صرفا قرار دادن لینکی جهت خرید در آن بوده است. شما با این روش اعتباری که برای خود و سایتتان ساخته اید را خدشه دار می‌کنید.
اما اگر سایت خبری شما کمتر شبیه روزنامه باشد، برنامه همکاری در فروش ممکن است به خوبی کار کند. مثلا یک ایستگاه رادیویی می تواند لیستی از 10 موسیقی پرطرفدار هفته اخیر خود را به جایی که شنوندگان می توانند موسیقی را خریداری نمایند لینک دهد. یا یک مجله می تواند مدهای بهاره را به نمایش گذارد و کاربران را به فروشگاه های مد آنلاین لینک دهد.

سخن پایانی:

یک وب سایت خبری می تواند پولساز باشد. با برنامه ریزی دقیق، اجتناب از فروش بیش از حد و صبر برای نتیجه، شما پایه ای برای وبسایت خبری درآمدزا بنا میکنید. همانطور که در بالا گفتیم می توانید برای افزایش درآمد با روش های متنوعی عمل کنید. موفقیت شما کاملا به تلاش و تداوم شما بستگی دارد. همچنین در یاد داشته باشید تولید محتوا بدون بکارگیری هوش راه به جایی نمی برد. امیدواریم این مقاله شما را در این راه یاری دهد.