راه اندازی کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه

امتیاز دهید

کسب درآمد بدون سرمایه

امروزه با توجه به اینکه کار با اینترنت و فضای وب بسیار مورد توجه است و مردم اکثر وقت خود را آنلاین بسر میبرند، طبیعی است که کسب و کار اینترنتی نیز رونق پیدا کند. حال اگر بتوان این کار را بدون سرمایه راه اندازی کرد، خود یک امتياز ویژه محسوب میشود. سوال این است که چگونه این کار را انجام دهیم و به موفقیت هم برسیم، اصلا مگر میشود شروع کاری بدون سرمایه؟
در این مقاله سعی کرده ایم تا راهکار هایی مناسب را به شما بیاموزیم تا بتوانید این کار را بی عیب و نقص انجام دهید.

 

با چه چیز هایی میتوان کسب و کار اینترنتی راه انداخت؟

 

1- فروش انواع محصولات فیزیکی و دیجیتالی:

فروش محصولات فیزیکی که می‌تواند شامل کارهای دست ساز و حتی محصولات محلی، پوشاک، لوازم خانه و غیره شود. حتما نیاز نیست اجناس نو را بفروش برسانید! محصولات دیجیتالی مثل :محتوا، آموزش های متنی و ویدیویی، نرم افزار ها و اپلیکیشن های کاربردی برای حوزه ها و سلایق مختلف. حتما هم قرار نیست که محصولات خودتان را بفروش رسانید. میتوانید  محصولات فرد دیگری را در سایت خود تبلیغ کرده و پس از سفارش گرفتن آن را از فرد اول گرفته و بفروش رسانید و پورسانت خود را دریافت کنید.

2- کارها و برنامه های آموزشی :

این روزها خیلی از افراد به علت کمبود وقت بدنبال آموزش های مجازی هستند. میتوانید درکاری که مهارت دارید، بصورت آموزشی ویدئو ها و عکس هایی را تهیه کنید و در سایت خود بفروش رسانید؛ یا حتی ساخت و طراحی اپلیکیشن های آموزشی که در آن به صورت تصویری و متنی آموزش خود را به اشتراک بگذارید.

3- آزاد کاری یا دور کاری

راه اندازی کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه

این همان اصطلاح فریلنس(freelance) معروف می باشد. شما میتوانید در خانه خود بشینید و از طریق اینترنت پروژه های کاری را قبول کنید و انجام دهید.

مثلا: شما در کار ترجمه مهارت دارید پس میتوانید کار ترجمه را پذیرا باشید یا طراحی کارت ویزیت و یا عکاسی و مقاله نویسی. همه ی اینها کارهایی هستند که می‌توانید در خانه و پشت سیستم خود از راه دور انجام داده و کسب در آمد کنید.

4- طراحی وبسایت:

راه اندازی کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه

همانطور که شما بدنبال کسب و کار اینترنتی هستید، عده ی زیاد دیگری نیز، بدنبال به اشتراک گذاشتن ایده های خود هستند. ولی وبسایتی برای اینکار ندارند و این فرصت خوبیست برای افرادی که توانایی طراحی و توسعه وب سایت های اینترنتی دارند. شما میتوانید در ازای دریافت مبلغ مورد نظرتان، وبسایتی با ویژگی های دلخواه مشتریتان ایجاد کنید. چه برنامه نویس وب باشید چه طراح گرافیک وبسایت، در هر دو صورت می توانید در این زمینه فعالیت کنید.

پیشنهاد میکنم مقاله ۱۴ نکته مهم در طراحی وب سایت را هم مطالعه کنید.

5- تبلیغ برای دیگر سایت ها:

اول اینکه تبلیغات سه نوع دارند:

  • تبلیغ بر اساس تعداد دفعات نمایش
  • تبلیغ بر اساس تعداد کلیک
  • تبلیغ بر اساس مدت زمان نمایش

    راه اندازی کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه

شما میتوانید از طریق هر کدام از راه های بالا که بر اساس نوعشان هزینه های متفاوتی دارند، برای دیگر سایت ها تبلیغ کنید. همچنین می توانید از استراتژی “همکاری در فروش” کمک بگیرید، این روزها همکاری در فروش افراد زیادی را ثروتمند کرده است.

پیشنهاد میکنم مقاله چگونه همکاری در فروش شما را ثروتمند میکند را هم مطالعه نمایید.

حال که با کسب و کارهای بدون سرمایه آشنا شدید، بهتر است نکاتی در جهت موفقیت در این مسیر را ارایه نماییم:

یادگیریSEO

راه اندازی کسب و کار اینترنتی بدون سرمایهاگر شما بهترین سایت را نیز بسازید و محصولات خود را در آن قرار دهید ولی بازدید کننده ای نداشته باشد نمیتوانید به در آمد دلخواهتان برسید. برای اینکه سایت شما بازدید کننده خوبی داشته باشد باید سایت خود را برای موتور های جستجویی مثل گوگل بهینه سازی کنید تا وقتی دیگران موضوع مورد نظرشان را که در سایت شما نیز وجود دارد درآن جستجو میکنند، سایت شما بعنوان اولین سایت ها دیده شود. برای اینکار هم باید اصول سئو را یاد بگیرید.

پیشنهاد میکنم مقاله سئو کلاه سفید (White Hat SEO) را هم مطالعه کنید.

تولید محتوا

راه اندازی کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه

تا آنجایی که می‌توانید مقالات و آموزش هایی را که از نظر موتور جستجو نیز بهینه هستند در سایت خود قرار داده تا دیگران از آنها استفاده کنند. به این ترتیب رتبه خوبی کسب میکنید و سایت شما پر بازدید می شود. اینجاست که دیگران حاضر میشوند مبلغی را به شما بدهند تا تبلیغات آنها را در سایت خود قرار دهید.

خاص و متفاوت باشید

محتوا هایی که ایجاد میکنید، ویدئو ها و تصاویر آموزشی و در کل هر چیزی که در سایت خود قرار میدهید باید با کیفیت و خاص باشد. اینگونه شما می‌توانید متفاوت باشید و همین میتواند نظر  اکثریت را جلب کند. حتی میتوانید بصورت چندگانه کار کنید یعنی: هم محصولات خود را در سایت قرار دهید و تبلیغ کنید و هم تبلیغات دیگر سایتها را.

نتیجه :

در این مقاله یاد گرفتیم که می توان کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه هم راه اندازی کرد! درآخر اینکه شما در هر کاری که بخواهید موفق شوید باید حداکثر تلاش خود را بکار گیرید حتی اگر یک کسب و کار اینترنتی باشد. انواع راه ها را برای موفقيت بکار گیرید و تسلیم نشوید.
شما چه فکر کنید موفق میشوید و چه فکر کنید شکست خواهید خورد، در هر دو صورت درست فکر میکنید.