۱۰ نکته برای انتخاب تصاویر مناسب برای وب سایت شما

۱۰ نکته برای انتخاب تصاویر مناسب برای وب سایت شما
میانگین 5 از 3 رای

10 نکته برای انتخاب تصاویر مناسب برای وب سایت شما

چرا مردم وب سایتی را دوست دارند؟پاسخ به نحوه طراحی وب سایت، انتخاب تصاویر مناسب، محتوا و همچنین قابلیت های آن برمی گردد.

اما اگه بخواهیم  گزینه ویژه ای  که باعث می شه شما عاشق یک وب سایت بشید را معرفی کنیم ، صد درصد باید به تصاویر استفاده شده اشاره کنیم.

موارد بصری معمولا ابزارهای قدرتمندی در ارتباطات هستند.شما در این زمانه تکنولوژی برای افراد با ذکاوت و باهوش سایت خود را می سازید.مطمئن باشید بازدیدکنندگان سایت شما تصاویر خوب را از تصاویر بد و بی کیفیت و نامناسب تشخیص می دهند.این انتخاب نامناسب می تواند روی UX و UL سایت شما تاثیر منفی بگذارد و از امتیازات وب سایت بکاهد.

در اینجا 10 نکته برای انتخاب تصاویر مناسب برای وب سایت شما را توضیح می دهیم.

1. کیفیت تصویر

مهمترین مورد در انتخاب تصاویر مناسب برای وب سایت ،کیفیت تصویر است.

10 نکته برای انتخاب تصاویر مناسب برای وب سایت شما

یک تصویر با رزولیشن بالا و پیکسل کامل و اندازه مناسب می تواند گزینه مهمی در جذابیت وب سایت شما باشد.این قالب طراحی شماست که اندازه تصویر را تعیین می کند، اما اندازه آن باید به اندازه کافی تاثیر گذار باشد. چنین تصاویری خیلی چشمگیر هستند و یک طراحی حرفه ای  وب را نشان می دهند.

2.ارتباط با نام تجاری خاص

تصاویر شما باید با نام تجاری شما مرتبط باشد.

10 نکته برای انتخاب تصاویر مناسب برای وب سایت شما

زمانی که شما یک وب سایت تجاری می سازید باید حتما تصاویر شما با برند تجاری شما مرتبط باشد و تصاویر با کیفیتی از برند و محصولات خود ارائه دهید.برای مثال مبلمان USA یک برند تجاری مبل سفارشی است که باید در طراحی سایت آن اهمیت برند و کیفیت کار با تصاویر نشان داده شوند.

3.علامت تجاری قابل پیگیری

شما باید با انتخاب و کیفیت تصویر خود بازدید کننده خود را تشویق به استفاده از برند خاص خود کنید.

10 نکته برای انتخاب تصاویر مناسب برای وب سایت شما

علامت های تجاری در صنایع غذایی، مانند برگر کینگ، بهترین تصاویر را می سازند.برای مثال شما نمی تونید بگید که با دیدن این تصویر برگر کینگ دلتون نمی خواد یکی از“bacon cheeseburger deluxe” را سفارش بدید.

4.قدرتمند

National Geographic سایتی هست که از تصاویربا کیفیت بالا و جذابیت موضوعی استفاده می کند .

10 نکته برای انتخاب تصاویر مناسب برای وب سایت شما قدرت و کیفیت این تصاویر توجه شما را به خود جلب می کند، شما را درگیر می کند و باعث می شود تا شما کنجکاو بشید  و سعی کنید بیشتر در مورد آنها بدانید. چنین تصاویر محتوای سایت شما را تقویت می کند. به یاد داشته باشید.

5.منحصر به فرد

اگر خدمات ارائه شده توسط نام تجاری شما نیاز به برجسته نمایی داشته باشد چه باید کرد؟

10 نکته برای انتخاب تصاویر مناسب برای وب سایت شما

در چنین مواردی، شما باید شغلتون را داخل تصاویر برجسته کنید تا بتونید از  رقباتون پیشی بگیرید. تصاویر باید به مخاطبان هدف شما بگویند که شما متفاوت هستید و علت آن چیست.

Amazee Labs شرکتی است که ارائه مشاوره اینترنتی، توسعه وب و میزبانی وب ارائه می دهد و متخصص در وب سایت های دروپال می باشد. شرکت های خیلی زیادی هستند که این خدمات را ارائه می دهند و رقابت در این حوزه دشوار است. اما صرفا به خاطر تصاویر  منحصر به فرد این سایت شما وسوسه می شوید که به سایت و خدمات آن نگاه کنید.

6.تصاویر جایگزینی متن( به چنگ انداختن بصری)

در اصل باید  وب سایت هایی با صفحات متن سنگین، دارای تصاویر باشند اما آنها زیاد جذاب  نیستند. خواندن متن خوب است اما زیاد لذت بخش نیست. اما اگر متن با تصاویر جایگزین شود چه؟ چنین صفحاتی به طور عجیبی بازدیدکنندگان را جذب می کند.

10 نکته برای انتخاب تصاویر مناسب برای وب سایت شما

Vity’s Design متخصص در طراحی سفارشی دوچرخه هاست و صفحه اصلی آن متمرکز بر استفاده  از تصاویر به جای متن است. تاثیری که این تصاویر دارد را نمی توان با متن به دست آورید.

7.مردم

عکسهای افراد توانایی افزایش بازدید  وب سایت شما را دارند. اما، از استفاده از عکس های بدون منبع مردم اجتناب کنید.
10 نکته برای انتخاب تصاویر مناسب برای وب سایت شما

 ممکن است بعضی وقتها تصمیم داشته باشید از عکس های بدون منبع افراد استفاده کنید که کاربران شما قبلا در بسیاری از سایت های دیگر دیده باشند،در چنین مواردی عکس ها واقعا تاثیر مناسبی به دلیل بی اعتبار بودن نخواهند داشت . مردم بیشتر عکس های معتبر را دنبال می کنند. بازدیدکنندگان باید باور کنند که این تصاویری از افراد واقعی هستند که به نوعی با کسب و کار شما ارتباط دارند.

نمایشگاه کالج پراویدنس (Providence College Vantage Points)نمونه ای از کتاب های متنی است که در آین سایت می توانید ببینید  چگونه عکس های واقعی مردم پیام وب سایت را با تاثیر زیاد منتقل می کنند.

8.احساسات

در بعضی تصاویر خواسته شما و تصویر در هم ادغام می شود و بازدید شما را افزایش می دهد.

10 نکته برای انتخاب تصاویر مناسب برای وب سایت شما
Cat Magnet یک نام تجاری معروف است که ماهی و لباس ماهی گیری را برای فروش قرار می دهد.این پروژه فروش و معرفی محصولات خود را براساس تصاویر انجام می دهد.برای مثال در این تصویر مردی با روی باز و خندان و گربه ماهی در دستش نشان داده شده که جنبه احساسی تصویر را نشان می دهد.

9.هیچ کاری بدون تلاش انجام نمی شود

هشت راهنمایی که قبل از این گفته شد، تنها با تلاش زیادی انجام پذیر خواهد بود.
در اغلب موارد، طراحان واقعا از دستورالعمل های خاصی در موردتصاویر پیروی نمی کنند و هیچ روش مشخصی برای آنها وجود ندارد. این به این معنی است که طراحان مجبور به استفاده از تصاویر رایگان هستند که ممکن است  در جای دیگری استفاده شده باشد. در چنین مواردی،  باید تصاویر را براساس اهداف وب سایت خود انتخاب و در صورت امکان ویرایش و باسازی کرده وسپس منتشر کنند.

10.به تصاویر اهمیتی بده که  سزاوارش هستند!

تصاویر نباید به عنوان یک عنصر تزئینی استفاده شوند. یک تصویر را باید به عنوان راننده کلیدی موفقیت وب سایت خود در نظر بگیرید.
اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی در انتخاب و کیفیت تصاویر وب سایت خود وسواس به خرج داده باشید.مطمئن باشید که ارزش وقت گذاشتن را دارد.
امیدوارم بعد از مطالعه این مقاله در انتخاب تصاویر مناسب و جذاب برای وب سایت خود اهمیت بیشتری قائل باشیم.