۱۰ ویژگی شخصیتی افراد موفق

۱۰ ویژگی شخصیتی افراد موفق
میانگین 5 از 2 رای

ویژگی افراد موفق

تصمیم به شروع به یک کسب و کار کرده اید، مهارت و سرمایه لازم را هم دارید اما اصلا نمیدانید از کجا شروع کنید. مخصوصا اینکه در این راه مشکلات زیادی پیش روست و مهمتر اینکه رقبای زیادی نیز وجود دارند که با همان سرمایه و دانش و امکانات شما تبدیل به بهترینها شده اند. شاید از خود بپرسید راز موفقیت آنها چیست؟ چکار کرده اند که من نکرده ام؟ جواب سوال شما اینجا و در این مقاله است. در این مقاله راهکارها و پیشنهاداتی را آورده ایم که نه همه را  ولی اساسی ها را شامل میشود. مارا دنبال کنید تا شما هم تبدیل به یکی از بهترینها شوید.

 

10 ویژگی شخصیتی افراد موفق:

1-مطمئن شوید که دانش و مهارت کافی را کسب کرده اید.10 ویژگی شخصیتی افراد موفق

هر کاری ویژگی خاص خود را دارد و شما باید از هر لحاظ اطلاعات خود را در آن زمینه ارتقا دهید.دو مثال متفاوت را می آورم: میخواهید کار تولیدات محصولات چرمی دست دوز، یا راه اندازی وب سایت فروش و تولید انواع نرم افزار های آموزشی یا حتی کاری دولتی را شروع کنید.دو کار کاملا متفاوت اما برای شروع باید در هر دوی آنها مهارت لازم را داشته باشید. کتاب بخوانید، ویدئو های آموزشی تماشا کنید.به کلاس های مربوط به حرفه تان بروید ودر کل تا میتوانید دانش خود را در زمینه کار مورد نظرتان افزایش دهید، تا در حوزه خودتان حرفه ای شوید.

2-کسب تجربه ای هر چند کم.10 ویژگی شخصیتی افراد موفق

برای کسب تجربه لازم نیست حتما به مدت طولانی وارد کار شوید و با آزمون و خطا کسب تجربه کنید.میتوانید راه میانبر را انتخاب کنید یعنی با افرادی که در زمینه ی کاری شما تجربه دارند مصاحبه کنید و تجارب را از آنها کسب کنید.با کسب تجربه دیگر میدانید در این راه چه چیز هایی در انتظارتان است و تا حدودی آمادگی لازم را کسب خواهید کرد.

 

3-هدف گذاری کنید.10 ویژگی شخصیتی افراد موفق

اکنون که وارد کار شده اید ببینید چه چیزی میخواهید و هدفتان چیست؟دورنمایی از هدفتان را پیش خود مجسم کنید.سپس شروع کنید به نوشتن کار هایی که برای رسیدن به آن هدف باید انجام دهید. آنها را اولویت بندی کنید، سپس کارهارا به قسمتهای کوچک تبدیل کرده تا عمل کردن به آنها آسانتر شود وسپس:شروع کنید، بدون اماو اگرو بهانه.

 

پیشنهاد می کنم مقاله ۱۰ قدم ساده تا رسیدن به یک وب سایت موفق را هم مطالعه نمایید.

 

4-همه چیز را با همه کس در میان نگذارید.10 ویژگی شخصیتی افراد موفق

گاهی وقتی از برنامه خود برای دیگران صحبت میکنید آنها شروع میکنند به ترساندن و دلسرد کردن شما اما حقیقت این است که این فقط خود شمایید که از جزییات کامل برنامه تان خبر دارید، همه چیز را در نظر گرفته اید و مطمئنید پس نباید به کسی اجازه دهید که از بیرون برایتان ترس و انرژی منفی بفرستد بدون آنکه حتی در کار شما تخصص داشته باشد.راه خود را در پیش گیرید و از متمایز بودن نترسید.

5-منعطف باشید و منطقی.

گاهی ممکن است در اثر مشکلات پیش بینی نشده کارهای شما بهم بریزد، اما این نباید باعث شود خود شما هم بهم بریزید و کل کار را بر هم بزنید. همیشه یک راه جایگزین برای روز مبادا داشته باشید حتی اگر سخت تر باشد اما هرگز با عجله و از روی احساس تصمیمگیری نکنید چون فقط اوضاع را وخیم تر خواهید کرد.پس فقط کمی آرامش خود را بدست بیاورید و باز از نو و با تمرکز کامل شروع کنید.

 

6-از شریک سمی دوری کنید.

شریک سمی شریکیست که فقط به فکر منفعت خود است و اگر کاری به سودش پیش نرود هرگز آنرا برای شما انجام نخواهد داد.همیشه به دنبال خوب جلوه دادن خود است و اعتقادی به کار تیمی ندارد ودر کل به مرور خواهید فهمید که کاری را برای شما پیش نخواهند برد.اگر بدنبال شریک هستید حتما از غیر سمی بودن آن اطمینان حاصل کنید و در مورد گذشته ی فرد نیز تحقیق کنید چون اکثر چیز ها در شراکت های قبلی وی میتواند مشخص شود.پس فراموش نکنید که شریک قابل اعتماد مهمترین چیز است واینکه شما را به کارتان ترغیب کند نه برعکس.

 

7-گاهی تقلید بد نیست.

منظور این نیست که راه هر کس را کور کورانه دنبال کنید بلکه، افرادی را بیابید که در کسب وکار شما موفق اند و ببینید چه راهبرد هایی را در پیش گرفته اند، آنگاه شما نیز میتوانید شبیه آنها عمل کنید.اگر بتوانید فردی را پیدا کنید که دسترسی به او آسان باشد تا بتوانید رو در روکسب تجربه کنید تاثیر بیشتری خواهد داشت.

 

پیشنهاد می کنم مقاله ۲۵ ایده عالی برای طراحی وب سایت را هم مطالعه نمایید.

8-همیشه اعتماد بنفس حرف اول را میزند.10 ویژگی شخصیتی افراد موفق

حتی اگر کوچکترین کاری رابخواهید انجام بدهید ولی اعتماد بنفس نداشته باشید مطمئن باشید شکست خواهید خورد.پس اول از هر کاری روی اعتماد بنفس خود کار کنید.ترسهارا کنار بگذارید و بخود اعتماد داشته باشید.از رفتار های کوچک شروع کنید مثلا:با صدای رسا و کلمات شمرده صحبت کنید.حرفه ای دست دهید.به ظاهر خود اهمیت بدهید وهمیشه خوش پوش و مرتب باشید.بیش از حد و بی دلیل عذر خواهی نکنید.نه گفتن ساده را تمرین کنید.همین چیزهای کوچک به مرور اعتماد بنفس کلی شمارا نیز بالا میبرد.پس سرمایه گذاری روی بالا بردن اعتماد بنفس خود رافراموش نکنید.

 

9-زود از کوره در نروید.10 ویژگی شخصیتی افراد موفق

اینکه نتوانید خشم خود را مدیریت کنید میتواند براحتی باعث بهم ریختن کسب و کارتان شود.خواه طرف مقابل رئیستان باشد یا شریک و یا مشتری، وقتی شما زود از کوره در بروید صددرصد از شما فراری خواهند شد.هیچ کس دوست ندارد به یک گلوله ی آتشین نزدیک شود.اگر شما بتوانید خشمتان را مدیریت کنید، بی شک توانایی مدیریت یک کسب و کار موفقیت آمیز را نیز خواهید داشت.

 

10-عقل سالم در بدن سالم.

حتی اگر بهترین ایده ها را داشته باشید نمیتوانید با چشمی خسته، بدنی کوفته و ذهنی خواب آن را به مرحله ی اجرا درآورده آن هم طوریکه بهترین بازخورد را داشته باشد.این عقیده را دور بریزید که غذا نخوردن و کم خوابیدن و بیشتر کار کردن شمارا به موفقیت میرساند. ورزش منظم داشته باشید. غذای مفید و تازه و نه فقط سیر کننده، مصرف کنید. خواب کافی اصلا فراموش نشود.اینها باعث میشود بتوانید باذهنی باز بهترین بازده را داشته باشید.

 

نتیجه:

در آخر شما با یک سری توصیه های مفید و البته پایه برای موفقیت در کار آشنا شدید ولی فقط خواندن اینها نمیتواند تاثیر گذار باشد، باید حتما به آنهاعمل کنید.
میتوانید توصیه های تخصصی تر در ارتباط با حوزه کاری خودتان را نیز دریافت کنید، از اینجای کار دیگر بستگی به خودتان دارد. سعی کنید ویژگی افراد موفق را در خود بسازید.
پس پیش بسوی موفقیت و کنار گذاشتن بهانه ها.