۱۰ کلید نوشتن مقاله با سئو عالی

۱۰ کلید نوشتن مقاله با سئو عالی
میانگین 5 از 2 رای

در این مطلب قصد داریم طریقه نوشتن یک مقاله با سئو عالی را آموزش دهیم؛ همانند تمام نوشته ها، نوشتن پست های وبلاگ هم نیاز به مهارت دارد.

برای درگیر کردن خواننده، باید درباره ساختار متن خود فکر کنید و مقاله های جذابی بنویسید. شما می توانید خوانندگان خود را در درک مفهوم اصلی یک مطلب با ارائه سر تیترها، تیترها و پاراگراف های شفاف کمک کنید.

10 کلید نوشتن مقاله با سئو عالی

اگر کاربران یک مقاله را درک کنند و دوست بدارند، قطعا تمایل بیشتری به لینک کردن و اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی خواهند شد و این اتفاق باعث بهبود رتبه مقاله شما در موتورهای جستجو خواهد شد. بنابراین، اگر می خواهید رتبه خود را بهبود ببخشید، مهارت های نوشتاری خود را بهبود دهید. با 10 کلید نوشتن مقاله با سئو عالی شروع کنید!

 

چگونه مقاله با سئو عالی بنویسیم

برای برخی افراد “نوشتن یک مقاله با سئوی خوب” و “نوشتن یک مطلب جذاب برای کاربران” دارای تضاد است! من با این موضوع مخالفم! در حقیقت اگر شما یک متن خوانا با سئوی خوب می خواهید باید به محل قرارگیری و تکرار کلمات کلیدی دقت نمایید. استفاده بیش از حد از واژه های کلیدی زیبایی و خوانایی مطلب شما را از بین می برد؛ شما قطعا این را نمی خواهید!

نکته: موتورهای جستجو کیفیت یک مقاله را براحتی تشخیص می دهند پس نوشتار و خوانایی مطلب را ساده نگیرید!

 

1- قبل از نوشتن، کلمات کلیدی را جستجو کنید

برای تسلط بر نتایج جستجو، کلمات کلیدی مورد توجه کاربرانتان را پیدا کنید. این کار با جستجوی کلمات کلیدی میسر می شود. این ها همان کلماتی خواهند بود که شما باید در متن خود استفاده کنید!

2- قبل از نوشتن فکر کنید

با دقت درباره پیام نهایی متن خود فکر کنید.

  • می خواهید به خوانندگان خود چه بگویید ویا چه پرسش و دغدغه ای را پاسخ خواهید داد؟
  • هدف شما از نوشتن این مقاله چیست؟
  • خوانندگان شما در انتهای مقاله شما چه چیزی بدست خواهند آورد؟

پاسخ پرسش های بالا را برای خود مشخص کنید.

3- برای مقاله یک ساختار تعیین کنید

هر مطلبی باید موارد زیر را در برگیرد:

  • مقدمه ای بنویسید که عنوان مقاله را شرح دهد
  • توضیح کامل مطلب، بطوریکه پیام اصلی مقاله در آن گنجاده شود
  • نتیجه گیری، خلاصه ای از مغز کلام

بصورت خیلی خلاصه یادداشت کنید در سه بخش بالا چه خواهید نوشت و نوشتن را آغاز کنید

4- استفاده درست از پاراگراف ها

بسیاری از افراد از پاراگراف استفاده می کنند اما عده محدودی می دانند چگونه از آن بهره ببرند. جملات را در خطوط مجزا بکار نبرید؛ ممکن است زیباتر باشد اما درست نیست! باید برای شروع یک پاراگراف جدید یک دلیل منطقی داشته باشید چراکه هر پاراگراف موضوع و ایده خود را دارد. از خودتان موضوع اصلی یک پاراگراف را بپرسید و آن را در یک جمله خلاصه کنید، اگر نیاز به چند جمله شد بدین معناست که یک پاراگراف کافی نیست و به چند پاراگراف نیاز دارید.

5- تیترها

تیترها به یک صفحه ساختار می بخشند پس حتما از آنها استفاده کنید. تیترها نه تنها برای خوانایی متن مفیدند بلکه در سئوی مقاله تاثیرگذارند. گوگل برای تشخیص عناوین اصلی یک متن طولانی از تیترها استفاده می کند و رتبه مقاله را تغییر می دهد.

اگر می خواهید کاربران روند مقاله شما را بفهمند در کنار سرتیترها از تیترهای زیر مجموعه هم استفاده کنید (مثلا تیتر اصلی اقتصاد است و زیر تیترها: اقتصاد بین الملل، اقتصاد خرد، اقتصاد کلان، بانک مرکزی و …). همچنین مطمئن شوید از کلمات کلیدی در تعدادی از تیترها استفاده کردید.

6- کلمات راهنما

برای خوانایی بیشتر متن ها آنها را با کلمات راهنما بخش بندی کنید. بطور مثال اگر میخواهید راجع به 3 دلیل خرید یک محصول صحبت کنید از ساختارهایی مثل “اولا”، “دوما” ، “نهایتا” و “نتیجه گیری” استفاده کنید. چه کمکی می کند؟ خواننده کاملا متوجه می شود چه مسیری را در ساختار متن شما طی می کند.

7- اجازه دهید شخص دیگری هم مقاله شما را مرور کند

قبل از انتشار مقاله، اجازه دهید اشخاص دیگری هم متن آن را بخوانند. از آنها بپرسید آیا مفهوم اصلی مطلب را دریافت کردند؟ و نهایتا از آنها دعوت کنید متن شما را اصلاح کنند.

8- طول مطلب را بهینه سازی کنید

اگر یک مقاله با سئو عالی می خواهید اطمینان حاصل کنید متن شما حداقل شامل 300 کلمه باشد. گوگل مقالات طولانی را می پسندد اما در صورتیکه مقاله بیش از حد طولانی باشد کاربران از خواندن آن فرار می کنند! فقط زمانی اقدام به نوشتن مقالات طولانی کنید که به استعداد نویسندگی خود مطمئن باشید.

نکته: اگر کاربران از خواندن مقاله شما تجربه خوبی نداشته باشند روی رتبه مقاله در گوگل و … تاثیر منفی می گذارد.

9- به مقالات قبلی خود لینک دهید

اگر فکر میکنید مقاله ای که مینویسید با دیگر مقاله های شما تطابق موضوعی دارد آنها را به هم لینک دهید. این قضیه باعث قویتر شدن متن (سئو) می شود و نشانه وجود موضوعات مرتبط در وب سایت شما. ساختار لینک های داخلی وب سایت شما در رتبه سئو بسیار تاثیر گذار است. کاربران ممکن است به لینک های مرتبط یک موضوع علاقمند باشند. لینک های داخلی در نوشتن یک مطلب با سئوی عالی مهم اند!

پیشنهاد می کنم مقاله  آموزش کامل افزونه سئوی yoast seo  را هم مطالعه کنید.

10- بصورت منظم مطلب بگذارید

اضافه کردن مطالب (مقاله با سئو عالی) به وبسایت بطور منظم، برای گوگل به معنای زنده بودن یک وب سایت است! اگر وب سایت شما فعال نباشد گوگل اهمیت کمتری برای بررسی آن قائل می شود و رتبه سایت ضربه می خورد. توجه داشته باشید منظور از فعال این نیست که مطالب زیاد تولید کنید و به کیفیت مقاله ها اهمیت ندهید. خوانایی و غنی بودن یک مقاله همان دلیلی است که کاربران به آن اقبال نشان می دهند.

 

جمع بندی :

در آخر باید گفت آن زمان که وب سایت ها با تکنیک های سئوی جزیی رتبه خود را در گوگل و … بهبود می بخشیدند به سر آمده! این روزها محتوای با کیفیت پادشاه است. محتوای خوب بیشترین بک لینک و اشتراک گذاری را خواهد داشت و کاربران وفاداری ایجاد می کند. درست است تکنیک های سئو در رتبه تاثیر گذارند اما هیچ چیز به اندازه یک محتوای خوب بر رتبه یک وب سایت تاثیرگذار نیست!

معرفی ابزار مناسب سئو وردپرس:

در آخر لازم به ذکر است ابزارهای متعددی برای کمک به شما در بهبود سئوی سایت موجود است. یکی از اینها افزونه yoast seo premium دارنده برترین جایگاه در میان افزونه های مدیریت سئوی وردپرس است. این افزونه کاربردی در کنار خوانایی متون، وضعیت سئوی مقالات شما را نیز ارتقا می دهد.

دانلود افزونه Yoast Seo Premium